Haber

14 Mayıs seçimleri sonrası depremzedelere hakaretler! Depremzede, Tayyip Erdoğan’dan kendisine hakaret edenlerin cezalandırılmasını istedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kahramanmaraş depremlerinden etkilenen Adıyaman’da gençlerle bir araya geldi. Etkinlikte gelen soruları da yanıtlayan Erdoğan, depremzede gençlerden dikkat çekici bir davet aldı.

“SEÇİM SONUCUNU OKUMAYAN BAZI BÖLÜMLER VAR”

14 Mayıs seçimlerinin ardından bir kesimin depremzedeleri hedef alan açıklamalarda bulunduğunu belirten genç, “Depremin ardından vatandaşlar büyük bir gayretle yaralarını sarmaya çalışırken, 14 Mayıs seçimlerinin ardından millet elinden geleni yaptı. Bu büyük felakete rağmen devletlerine yöneldiklerini ve devletin yanında olduklarını dile getirerek, “Bazı departmanlar bunu hazmedemiyor. Bizler, gençler ve ailelerimiz adına utanılacak cümleler kurmuşlar, bizleri rencide eden cümleler kullanmışlardır Sayın Başkan. Bunları yargı önünde cezalandırmanızı istememiz adettendir” dedi.

ERDOĞAN: 11 ilde DEPREM Kurbanlarımıza hakaret edildi

Gencin çağrısına yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Gençimizin bu kararlılığı ve bu talebi elbette bizi de gücendirdi ama milletimiz onlara gereken dersi en başta 14 Mayıs’ta vermiştir. 50.000 şehidimize bu şekilde saygısızlık etmek veya bu şekilde kabalık yapmak mümkündür. 11 ilde depremzedelerimize hakaret ettiler. Onlarla kalmayacaklar. Biz takipçiyiz, gerekli dersi alacaklardır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu