Haber

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve SporBayram münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Büyükakın, mesajında, 19 Mayıs’ın Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’da yaktığı kurtuluş meşalesinin Anadolu’da elden ele dolaşan kurtuluş meşalesinin 104. yıl dönümü olduğunu belirtti.

Türk Milleti’nin, milletin azim ve kararlılığı sayesinde esaret altında yaşayamayacağının Samsun’dan tüm dünyaya duyurulduğunu vurgulayan Büyükakın, bugün milli birlik ve beraberliği pekiştirmek, gençlerin milli iradelerini tazelemek adına yeni bir heyecan duyduklarını söyledi. Türkiye Cumhuriyeti’ni savunma ve koruma misyon ve sorumluluğu.

Bu coşkuyla rehber gençlik modeliyle gençlere yeni ufuklar açtıklarını belirten Büyükakın, onlara bilgili, düşünen, sorgulayan ve üretken bireyler olmaları için yeni fırsatlar sunduklarını ifade etti.

Gençlere seslenen Büyükakın, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“19 Mayıs gençlerin geleceği demektir. Sizler Türkiye Cumhuriyeti’nin bekçileri bugünün ve yarının en büyük teminatısınız. Geçmişini, tarihini, kültürünü bilen, özüne ve kültürüne sahip çıkan toplumların sonsuza kadar yaşama hakkı vardır. Türk milletinin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin istikbaline, Türkiye’nin kayyumları olarak, milli birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışanlara göz yummadan, milletimizin kanıyla sulanmış ay-yıldızlı bayrağımızı düşürmeden, emin adımlarla yürüyeceksiniz. şehitlerimiz.”

Geleceğin, bugünün gençlerinin attığı adımlarla çizileceğini belirten Büyükakın, “Canlarını ortaya koyarak bizlere bağımsız ve özgür bir ülke bırakan şehit ve gazilerimize en büyük borcumuz bıraktıkları mirasa sahip çıkmaktır. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşı şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm gençlerimizin ve milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum. Day, sözlerini kullandı.

haberpinarhisar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Başa dön tuşu