Haber

AB Fen Fakültesi ile LÖSEV arasında işbirliği protokolü imzalandı

Ege Üniversitesi Fen Fakültesi ile LÖSEV arasında ikili iş birliği protokolü imzalandı. Sosyal sorumluluk projeleri faaliyetleri kapsamında imzalanan işbirliği protokolüne AB Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dinçer Ayaz, LÖSEV İl Koordinatörü Ebru Alkan katıldı. Protokol kapsamında iki kurum arasında farklı alanlarda sosyal sorumluluk projeleri faaliyetleri düzenlenecek.

İşbirliği çalışmaları hakkında bilgi veren Dekan Prof. Dr. Dinçer Ayaz, “Lösemi tedavisi sürecini tamamlamış, üniversiteye hazırlanan gençlerimiz için bu protokol kapsamında değerlendirdiğimiz sosyal sorumluluk projelerini planladık. veya lisans eğitimine başlamış olmak. Fakültemizde bazı aktivitelerimizi online bazılarını ise yüz yüze yapacağız. Fakültemiz öğretim üyeleri tarafından ilgi çekici konularda sunumlar yaparak katılımcıların temel bilime olan ilgisini artırmayı hedefliyoruz. Sosyal sorumluluk projelerine yönelik faaliyetlerin gerçekleşmesinde emeği geçen LÖSEV Fayda Projesi Halkla İlişkiler Direktörü Tuğçe Güçlüyener’e ve Yarar Projesi Ege Bölge Sorumlusu Ayşenur Genç’e ve fakültemizin öğretim üyelerine teşekkür ederim.”

Protokol kapsamında Matematik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. “Altın Oranın Hayatımızdaki Yeri” konulu ilk sunumu Dr. Şerife Müge Ege yaptı. Sunumda Doç. Ege altın oranın çıkış noktası, matematik tarihi ve geçmişten günümüze hayatımızdaki yeri hakkında ilginç bir sunum yaptı. Ayrıca Doç. Ege, sunumunda altın oranın doğal yaşamdaki, insan vücudundaki, sanat eserlerindeki, günümüz teknoloji ve tasarımlarındaki önemine değindi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu