Haber

Boris Becker 8 ay sonra serbest bırakıldı: Sınır dışı edilecek

Alman tenis yıldızı Boris Becker, borçlarını ödememek için 2,5 milyon sterlinlik mal varlığını ve kredileri saklamaktan sekiz ay hapis cezasını çektikten sonra serbest bırakıldı. İngiliz medyasında yer alan haberde, bu sabah cezaevinden tahliye olan Becker’in İngiltere’den sınır dışı edileceği belirtildi. 55 yaşındaki Becker, 2017’de iflas başvurusunda bulundu.

Altı kez Grand Slam şampiyonu olan Becker, 2002 yılında Almanya’da da vergi kaçırmaktan suçlu bulundu ve ertelenmiş bir ceza aldı. Becker, 1985’te 17 yaşındayken ilk Wimbledon finalini kazandı ve tek erkekler şampiyonluğunu kazanan en genç sporcu oldu. Londra’daki davada iddiaları reddeden tenisçi, iflas sürecinde işbirliği yaptığını, hatta kendisine alyans verdiğini, danışmanlarının tavsiyelerine uyduğunu savundu.

6 Grand Slam şampiyonluğu kazanan isim, İflas Kanunu kapsamında 4 farklı suçtan ceza aldı. Yıldız İsim, İspanya’daki villasının 3 milyon sterlinlik banka kredisini ödeyememesi sonucu iflas etti. Borç verenlere ödeme yapılabilmesi için Becker’ın yasal olarak tüm mal varlığını beyan etmesi gerekiyordu. (BBC Türkçe)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu