Haber

Edirne’de Muharrem Aşure Dağıtımı

Edirne’de Muharrem ayı başlarken aşure dağıtıldı.

Edirne Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SODAM), Muharrem ayının başlaması nedeniyle Lari Camii’nde kılınan cuma namazının ardından SODAM önünde aşure dağıttı. Lari Mescidi’nde kılınan cuma namazının ardından vatandaşlar hazırlanan aşureyi almak için uzun kuyruklar oluşturdu. Etkinlikte yüzlerce kişiye aşure ikram edildi.

SODAM Başkanı Tezcan Fidan, “Bugün Valiliğimiz tarafından 1.100 kişiye çorba yaptık ve dağıttık. İyi ki bu günlerdeyiz. Birlik ve beraberliğimiz daim olsun.”

Aşure almaya gelen vatandaşlardan Cemil Muhakkak, “Bu mübarek günde bu aşureyi bizlere ulaştıranlardan Allah razı olsun. Güzel oldu” dedi.

Nurettin Bayrak ise, “Muharrem ayı nedeniyle hemşehrilerimize aşure dağıttık. Muharrem ayının birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine vesile olmasını temenni ediyorum.”

Larii Camii İmamı Veysel Arıkan, “Muharrem ayının 10. günü gemi Nuh Tufanı’nda karaya oturunca çantalarında kalan yiyecekleri kazana atarak yemeye başladılar. Muharrem ayı Hz. ayrıca Allahü teâlânın ramazandan sonra oruç tutmayı emrettiği aylardan biridir.Muharrem Allahın ayıdır.Öte yandan Hüseyin efendimizin şehadetinden dolayı önemli bir üzüntümüz vardır.Allah Hüseyin efendimize ve tüm âlemlere rahmet eylesin. Diğer şehit olan sahabeler” dedi. – EDİRNE

carsamba-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu