Haber

Erdoğan’dan Batı’ya Gazze tepkisi!

ANKARA (İGFA) –Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 8. Aile Şurası’nda değerli mesajlar verdi.

Ailenin kutsal bir yapı olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu kutsal yapıyı lekeleyemeyiz. Buna izin vermeyeceğiz ve veremeyiz. Türkiye ve Türk milleti, küresel cinsiyet nötrleştirme dayatmalarına kesinlikle boyun eğmeyecektir. Aile yapısı dinamitlenecek.”

Son dönemde aileye yönelik en büyük tehdidin küresel güç gruplarının teşvik ettiği ‘cinselleştirme’ politikaları olduğuna dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gazze’ye ilişkin de değerlendirme ve tespitlerde bulundu.

“Gazze’ye yönelik saldırılar artık meşru müdafaa sınırlarını aşmış, açık bir zulme, vahşete, katliamlara ve barbarlığa dönüşmüştür.” diyen Erdoğan, şöyle devam etti: “İşin acı tarafı, uygar gibi davranan, uygar olmayan insanların sadece izliyor olması. bu vahşet.”

Avrupa Birliği Komisyonu: ‘Henüz ateşkesi davet edemeyiz.’ Ne dediğini anlamadığını belirten Erdoğan, “Daha kaç kişi ölmeli, çocuklar ölmeli? Planınız nedir? Söze gelince insan hak ve özgürlükleri konusunda hüküm verenler görmezden geliyorlar. Mazlum Gazze halkının 19 gün yaşam hakkı var. AB Komisyonu’nun ateşkes çağrısı yapması için hâlâ zaman var.” “Daha kaç çocuğun ölmesi gerekiyor? BM Güvenlik Konseyi’nin harekete geçmesi için Gazze’ye daha kaç ton bomba düşmesi gerekiyor?” sorulmuş sorular.

“İsrail’in Gazze saldırıları gözlerimizin önünde vahşet gerçekleştirirken kimse bizden sessiz kalmamızı bekleyemez” diyen Erdoğan, şöyle devam etti: “Gazze’ye ulaştırılmak üzere Mısır’a gönderdiğimiz yardım malzemelerinin toplam miktarı 200 tonu aşıyor. Gazze halkının acil ihtiyaçlarını karşılama çabalarımızı daha da yoğunlaştıracağız.” “dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu