Ekonomi

Fastly’nin hisseleri analistlerin beklentilerinin altında performans göstererek %20 düştü

Fastly Hisseleri (FSLY), şirketin 2024 yılının ilk mali çeyreği için beklenenden daha zayıf kazanç tahminlerini açıklamasının ardından Çarşamba günü piyasa sonrası işlemlerde yaklaşık %20 düştü.

Bulut bilişim hizmetleri sağlayıcısı, 2023’ün dördüncü mali çeyreğinde hisse başına 0,01 dolar kar bildirdi; bu da analistlerin hisse başına 0,03 dolar zarara ilişkin ortalama varsayımına meydan okudu. Şirketin bu çeyrekteki geliri 137,77 milyon dolar olarak gerçekleşti ve 139,45 milyon dolarlık ortalama varsayımı karşılayamadı.

Fastly’nin GAAP dışı brüt kar marjı bir önceki yılın aynı çeyreğindeki %57’den %59,2’ye yükseldi.

İleriye dönük olarak Fastly, hisse başına GAAP dışı net gelirin (veya zararın) 0,09 ABD Doları ile 0,05 ABD Doları arasında değişmesini bekliyor; bu, ortalama analistin hisse başına 0,03 ABD Doları zarar beklentisinden daha az iyimser.

Önümüzdeki dönem için şirket, analistlerin iddia ettiği 135,46 milyon $’ın altında, 131 milyon $ ila 135 milyon $ aralığında gelir bekliyor.

2024 mali yılının tamamı için 580 milyon ila 590 milyon dolar arasında beklenen gelire dayanarak, hisse başına orta-başlangıç ​​arası 0,06 dolar aralığında bir zarar öngörüyor. Analistler, 586,3 milyon dolarlık gelir üzerinden hisse başına 0,03 dolar zarar tahmin ediyorlardı.

Fastly CEO’su Todd Nightingale, “Bu çeyrek, operasyonel verimliliğimizi ve mali disiplinimizi geliştirme konusunda attığımız adımları gösterdi; bu da güçlü brüt kar marjlarına ve GAAP dışı net kâra yol açtı” dedi.

“2023 yılı boyunca pazar stratejisi, ürün paketleme ve dağıtım kanallarına yönelik çalışmalarımız, yılı kapatırken yeni müşteri edinme konusunda bir dönüm noktasına yol açtı” diye devam etti.

“Bu gelişmeler bizi 2024 için güçlü bir konuma getiriyor ve her kullanıcı etkileşiminin hızlı, güvenli ve ilgi çekici olmasını sağlama hedefimizi ilerletiyor.”

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

haberdigor.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Başa dön tuşu