Haber

Foça’da seçim CHP ile MHP arasında yapılacak

İZMİR (İGFA) –Kuzey Ege Bölgesi’nde yayınlanan Signal Gazetesi, Foça’ya ilişkin kamuoyu araştırmasını yayımladı.

Gazetenin Foça ilçesinde yaptığı kamuoyu araştırmasına göre iki isim öne çıktı. Bu isimlerden biri öne çıkıyor: CHP’nin mevcut Belediye Başkanı Fatih Gürbüz ve eski MHP meclis üyesi Taner Acar.

Foça’da kararsız seçmen oranının yüksek olması da dikkat çekiyor. Sinyal Gazetesi’nin Foça’da yaptığı ankette 2203 kişi oy kullandı.

Mevcut Belediye Başkanı Fatih Gürbüz ile MHP’den aday olması beklenen Taner Acar’ın mücadelesi sürüyor. Fatih Gürbüz 837 oyla birinci oldu. İkinci sırada ise 697 oyla kararsız seçmenler yer alıyor. Taner Acar 672 oy alarak dikkat çekti.

Foça merkezde 1200 konu var. 420 kişi ise kararsız. 502 katılımcı mevcut Belediye Başkanı Fatih Gürbüz’ün yeniden seçilmesini istedi. Taner Acar’a 278 kişiden destek geldi.

Bu durum. Bu da merkezdeki seçmenler arasında görüş çeşitliliğinin olduğunu gösteriyor.

İki isim arasındaki rekabet Yeni Foça’da devam ediyor.

Yeni Foça’daki 523 konu arasında. Fatih Gürbüz’e 217 kişi destek verirken, 306 kişi Taner Acar hakkında görüş bildirdi. Bu durum yeni yerleşim yerindeki seçmenlerin farklı tercihlerde bulunduğunu göstermektedir.

Gerenköy’de yapılan ankette 240 kişiden 142’si kararsız kalırken, 62 kişi Fatih Gürbüz’e destek verdi. 52 kişi Taner Acar’ı tercih etti.

Benzer şekilde her iki Bağarası ilçesinde de 240 katılımcı arasında kararsız seçmen oranı dikkat çekicidir. Fatih Gürbüz 53 oy alırken, Taner Acar ise 52 oy aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu