Haber

Fransız basınından İmamoğlu analizi: İstanbul’un şakacısı

Fransa’nın köklü gazetelerinden Le Monde, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında bir analiz yayınladı. “Türkiye’de Seçimler: İstanbul’un şakacısı Ekrem İmamoğlu” başlığıyla yayınlanan analizde, İmamoğlu’nun 14 Mayıs seçimleri yaklaşırken “önde gelen bir muhalefet figürü” olduğu belirtildi. Değerleme, gazetenin İstanbul muhabiri Nicolas Bourcier ve Angèle Pierre tarafından yayınlandı.

‘UZUN MESAFE KOŞUCUSU GİBİ…’

Analizde, “Muhalefet kazanırsa İmamoğlu cumhurbaşkanı yardımcısı olacak ama birçok insan onu bir gün ülkenin başında görmeyi hayal ediyor” dedi.

‘KENDİ İÇİN DEĞİL, BİRİSİ İÇİN ÇALIŞIYOR’

“Anketlere göre Erdoğan’ı açık ara geride bırakabilecek tek isim İmamoğlu kendisi için değil başkası için çalışıyor” sözlerine yer verilen analizde, şöyle devam edildi: “Ancak yine de kendisini mercek altında tutuyor ve , CHP için şaka gibi bir anda muhalefetin seçim kampanyasını heyecanlandırdı. Zirveyi görmüş biri için bunun yutulması ne kadar zor bir hap olduğunu kimse bilmiyor.”

‘NEDEN KANATLARINI KESMEYE ÇALIŞIYORLAR’

İnceleme yazısında İmamoğlu’na verilen 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası da hatırlatıldı. Analiz, “Hırslı olarak biliniyor ve onu böyle aktif görünce, yetkililerin neden onun kanatlarını kesmeye ve adaylığını engellemeye çalıştığını daha iyi anlıyoruz” dedi. (DIŞ HABERLER)

selcuk-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu