Haber

İHH Genel Başkanı: Amerika’nın hedefi Türkiye

İNSANİ Yardım Vakfı (İHH) öncülüğünde Filistin’e destek amacıyla Adana’daki İncirlik Üssü’ne yola çıkan konvoy, Cuma namazı için Kocaeli’nin İzmit ilçesinde durdu. Namazın ardından açıklama yapan İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, “Biz şunu çok iyi biliyoruz; Amerika’nın hedefi Türkiye’dir. Bu savaşın hedefi Türkiye’dir.”

İHH öncülüğünde Filistin’e destek amacıyla oluşturulan ‘Filistin’e Özgürlük Konvoyu’, sabah saatlerinde İstanbul’dan yola çıkarak Adana’daki İncirlik Üssü’ne doğru yola çıktı. Konvoy cuma namazı için Kocaeli’de durdu. Grup, Cuma namazını Kocaeli Kongre Merkezi’nin İzmit ilçesindeki otoparkta kıldı.

‘HEDEF TÜRKİYE TOPRAĞINA GİRMEK’

Namazın ardından açıklama yapan İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, “Şunu çok iyi biliyoruz; Amerika’nın hedefi Türkiye. Bu savaşın hedefi Türkiye. Hedef, dünyadaki Yahudileri getirip Gazze’ye yerleştirmek, burayı arındırmak.” Filistinlilerden, o bölgedeki doğalgaza sahip olmak ve oradan da “Suriye içinde koridorlar açmak, YPG güçlerini o bölgede birleştirmek, İsrail ile Türkiye’nin sınırını çizmek ve ardından Türkiye topraklarına girmek” dedi.

‘Karar verirsek TÜRKİYE BİZİ DENİZDE KORUYACAK’

Türkiye’nin Filistin’in mücadelesine destek vermeye hazır olduğunu belirten Yıldırım, Mavi Marmara örneğini vererek bu sefer daha güçlü sonuçlara ulaşılacağının sözünü verdi. Yıldırım sözlerini şöyle sürdürdü:

“Mavi Marmara hâlâ yürüyor. Dünyanın her yerinde denizlerde yürüyor. Şu anda dünyanın her yerinde gemiler hazırlanıyor. Bu gemilerin nereden kalkacağını sonra söyleriz. Ama özgürlük filosu bileşenleri burada buluşuyor. Denizden, havadan ve karadan insani yardım operasyonları gerçekleştireceğiz ve insanları uyandıracağız. “Karar verirsek Türkiye bizi denizde ordusuyla koruyacaktır. Çünkü ne diyoruz? Mehmetçik’ten Gazze’ye.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu