Haber

İsrail, Gazze için uzun vadeli bir plan üzerinde ABD ile birlikte çalışıyor

İsrail’in Washington Büyükelçisi Michael Herzog, İsrail’in Gazze’ye yönelik uzun vadeli bir plan konusunda ABD ile istişarede bulunduğunu söyledi.

Herzog, ABD’de yayın yapan Fox News kanalında Gazze’ye ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Gazze’yi “işgal etme” gibi bir niyetlerinin olmadığını kaydeden Herzog, “Bizim tutumumuz Filistinlilerin kendilerini yönetmeleridir. Filistin Yönetimi’nin tam rolünün ne olacağını göreceğiz, çünkü herkes şu anki haliyle Filistinlilerin olduğunu görüyor. Otorite Ramallah’ı bile zar zor yönetebiliyor. Bu nedenle reform yapılması gerekiyor.” ” söz konusu.

Herzog, Gazze’deki amaçlarının Hamas’ı yok etmek olduğunu belirterek, “Uzun vadede (Gazze’de) neler olabileceğini düşünüyoruz ve bu konuda ABD yönetimiyle diyaloga giriyoruz.” dedi.

İsrail’in Gazze saldırılarında son durum

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı “İsrail’in Filistinliler’e ve Mescid-i Haram başta olmak üzere kutsal değerlerine yönelik sürekli ihlallerine yanıt vermek” gerekçesiyle kapsamlı bir saldırı başlatırken. -Aksa”nın ardından İsrail ordusu da Gazze Şeridi’ne ağır hava saldırıları düzenledi. bombardımanı başlattı.

İsrail, 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ndeki çatışmalarda 45’i olmak üzere 363’ü asker 1.200 İsraillinin öldüğünü, 5.132 kişinin de yaralandığını duyurdu.

İsrail’e göre Kassam Tugayları’nın elinde 239 İsrailli esir bulunuyor.

Gazze’deki hükümete göre ölenlerin sayısı 11 bin 180’i aştı; bunların en az 4 bin 609’u çocuk, 3 bin 100’ü ise kadındı.

Batı Şeria ve Kudüs’te İsrail güçleri ve Yahudi yerleşimciler 186 Filistinliyi öldürdü.

İsrail ordusu, Gazze’de on binlerce yaralı ve sivilin barındığı onlarca hastanenin kampüslerini veya ana binalarını tahliyeye zorlamak için vurdu. Baskınlarda yüzlerce kişi öldü ve yaralandı.

İsrail ordusu ile Hizbullah arasında 8 Ekim’den bu yana yaşanan çatışmalarda 73 Hizbullah üyesi ve 4 İsrail askeri hayatını kaybetti.

habertuzlukcu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Başa dön tuşu