Haber

Kılıçdaroğlu Ankara mitinginde: ‘Beşli çetelere yer yok, uyuşturucu çetelerine yer yok’

HABER: TAMER ARDA ERŞİN – MERVE İTİMAT / Kamera: AZİZ METİN TURAN – MEHMET MEHMETLİOĞLU

Millet İttifakı Cumhurbaşkanlığı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı’nın Ankara mitinginde, “Ağaç gibi yalnız ve hür, orman gibi kardeşlik içinde yaşayacağız. Bu memlekette hırsıza yer yok. Hırsıza yer yok. Beşli çeteler. Uyuşturucu çetelerine yer yok. Hepsinin kökünü kazıyacağım.” Vallahi her şey çok güzel olacak’ dedi. Kılıçdaroğlu, vatandaşlara, ‘Türkiye’yi Beşli Çete’den kurtaracağım. Başkan olmamam için her yolu denediler ve bana iftira attılar. Saraya güvenirler, Kemal Bey halka güvenir. Sana güveniyorum. senin için çalışacağım Bu ülkeye barış ve huzur getireceğim. “Ben memleketin derdine talibim, saraylara değil. Onun için söyledim. Allah nasip ederse hep birlikte Kızılay’dan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün konağına gideceğiz.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, planladığı son mitingini bugün Ankara’da Tandoğan Meydanı’nda gerçekleştirdi, ÂLÂ Partisi Genel Başkanı Meral Akşener, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal , İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile birlikte.

Kemal Kılıçdaroğlu, sağanak yağış altında başkentte vatandaşlara seslendi. Kılıçdaroğlu, mitingde şunları söyledi:

“BU ÜLKENİN GENÇLERİ VE KADINLARI OTORİTER BİR HÜKÜMETİ DEMOKRATİK YOLLARLA DEĞİŞTİRECEKTİR”

“Hazır mısınız? Değişime hazır mısınız? Birlikte değişime hazır mısınız? Bu ülkeye demokrasi getirmeye hazır mısınız? Bu ülkeye barış getirmeye hazır mısınız? Bu ülkede barış içinde bir arada yaşamayı getirmeye hazır mısınız? Ben” valla ben de hazırım ben bu ülke için çalışırım bu ülke insanı için demokrasi getiririz nitekim güzel ülkemizi tüm dünyaya demokrasi getiren bir ülke olarak tanıtacağız. Dünyayı demokratik yollarla.Çünkü bu ülkenin gençleri ve kadınları otoriter bir yönetimi demokratik yollarla değiştirecektir.Gençleri ve kadınları canı gönülden kutluyorum.

“BÜTÜN TÜRKİYE’Yİ MUSTAFA KEMAL’İN TÜRKİYESİ YAPACAĞIZ”

Yağmur yağıyor. Güzel yağmur. Şöyle ifade edeyim; Mustafa Kemal’in başkentindeyiz. Şimdi tüm Türkiye’yi Mustafa Kemal’in Türkiyesi yapacağız. Barış ve huzuru sağlayacağız. sandığa mı gidiyoruz? Bayram havasında mı gidelim? Bir akrabayı, bir akrabayı alıp, ‘Gelin birlikte sandığa gidelim, Türkiye’nin kaderini değiştirelim’ mi diyeceğiz? Söz?

“Bir buçuk yıldır KUTULARIN GÜVENLİĞİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ. TÜM ÇİZMELERDE HEDEFLERİMİZ VE TEMSİLCİLERİMİZ VAR”

Pazar günü birlikte olacağız, birlikte gideceğiz. Bir şey daha sorayım; ‘Ben sandığa gideceğim ama bu oylar çalınırsa’ diye üzülmeyin… Tam bir buçuk yıldır sandıkların güvenliği için çalışıyoruz. Tüm sandıklarda tanıklarımız ve temsilcilerimiz var. Şimdi senden bir şey istiyorum. Bahar havasında sandığa gidin. Bahar havasında oy kullanmaya gidin. Şenlikli bir ruh hali var.

“SİNAN ATEŞ’İN KATİLLERİNİ BULACAĞIM, KULAKLARINDAN BULUP ADALETE TUTACAĞIM”

Sana bir şey daha söyleyeyim. Sinan Ateş’in katillerini bulup kulaklarından yakalayıp adalete teslim edeceğim. Saraylarda oturmak gibi bir huyum yoktur. Saray maray bize geliyor. Sana söz veriyorum; Ankara’nın Seğmenleri ile birlikte müzikleri ve türküleri ile Gazi Mustafa Kemal’in Çankaya Köşkü’ne gideceğiz. Çankaya Köşkü halkın konağıdır. Bu yüzden senin gibi yaşayacağım, senin gibi endişeleneceğim. Bir yerde bir sorun olursa başım belaya girer ve mutlaka çözerim.

“SON 2 YIL İÇİNDE TÜM SURİYELİ KARDEŞLERİMİZİ KENDİ ÜLKELERİNE GÖNDERECEĞİZ”

Bir şey daha… Sınırları tekrar geçiş hanına çevirdiler. Onu da düzelteceğiz. En geç 2 yıl içinde tüm Suriyeli kardeşlerimizi ülkelerine göndereceğiz. Türkiye’yi Beşli Çete’den kurtaracağım. Ben başkan olmayayım diye her oyunu denediler, her iftirayı attılar. Saraya güvenirler, Kemal Bey halka güvenir. Sana güveniyorum. senin için çalışacağım Bu ülkeye barış ve huzur getireceğim. Ben bu ülkenin işlerine talip oldum, saraylarına değil. Bu yüzden söyledim. Allah nasip ederse hep birlikte Kızılay’dan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün köşküne gideceğiz.

“450 KM YÜRÜDÜM OLSA BU BİR BAŞLANGIÇ OLDU. AYIN 15’İNDE DEĞERLİ BİR YÜKÜMÜZÜ DAHA YAPACAĞIZ”

Bu ülkeye adaleti getireceğim, söz verdim. 450 kilometreyi yürümüş olsaydım, bu bir başlangıçtı. Ayın 15’inde önemli bir adımı daha atmış olacağız. Bu ülkenin tüm coğrafyasına adaleti, hakkı, hukuku getireceğim. Endişelenme.

“TEK AĞAÇTA, TEK VE ÖZGÜR VE TEK ORMANDA KARDEŞ YAŞAYACAĞIZ”

Bir ağaç gibi yalnız ve özgür, bir orman gibi kardeşçe yaşayacağız. Bu ülkede hırsızlara yer yok. Gangs of Five için yer yok. Uyuşturucu çetelerine yer yok. kökünü kazıyacağım Allah’a yemin olsun ki her şey çok güzel olacak. Senin için çalışacağım, senin için çabalayacağım. Hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir Türkiye; Kimsenin elektriğinin, doğalgazının, suyunun kesilmediği bir Türkiye göreceksiniz. Tahta oturan bir Türkiye göreceksiniz.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu