Yaşam

Mavi ev sakinleri ‘Atatürk’ü sevdiği türküler ile andı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Alzheimer Hasta ve Hasta Yakınları Buluşma Merkezi sakinleri, Ulu Lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 84’üncü yıl dönümünde sevdiği türküler ile andı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Alzheimer Hasta ve Hasta Yakınları Buluşma Merkezi’nde Ulu Başkan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 84’üncü yıl dönümü nedeniyle anma programı düzenlendi. Alzheimer hasta ve hasta yakınları, Atatürk’ü sevdiği türküler ile andı. Alzheimer hasta yakınlarından oluşan koro ile birlikte Nurettin Dabağoğlu Sanat Kümesi Türk Halk Müziği Korosu, Atatürk’ün sevdiği türküleri seslendirdi.

DUYGU DOLU ANMA

‘Havada Bulut Yok’, ‘Çökertmedim Çıktım Halilim’, ‘Hoş Gelişler Ola Mustafa Kemal Paşa’ üzere Atatürk’ün sevdiği türküler ile Alzheimer hasta ve hasta yakınları Atatürk’ü andı. Vakit zaman hüzünlenen Alzheimer hasta ve hasta yakınları, türkülerle duygulandı. Anma programın sonunda ise Mavi mesken sakinleri, ellerinde Türk Bayrakları ile İzmir Marşını seslendirdi. Antalya Büyükşehir Belediyesi Alzheimer Hasta ve Hasta Yakınları Buluşma Merkezi konukları Ulu Başkan Mustafa Kemal Atatürk’e vefatının 84’üncü yılında bu manalı program ile hürmet ve hasretle andı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu