Haber

Mehmet Büyükekşi Süper Kupa tartışmalarına son verdi

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Galatasaray ve FenerbahceSüper Kupa maçının Suudi Arabistan’da oynanmasına onay verdiğini söyleyerek çok konuşulan açıklamalarda bulundu.

İTİRAZ EDİLDİ

TFF’nin bu kararına her iki taraftan da tepki geldi. İki kulübün Üst Kurulu, Cumhuriyetin 100’üncü yılı dolayısıyla maçın Türkiye’de oynanmasını talep etti. İlk olarak maçın Türkiye’de oynanması teklifi, F.Bahçe Yüksek Divan Kurulu’nda oybirliğiyle kabul edildi. Galatasaray’ın SporKulüp Konseyi ayrıca Süper Kupa Finalinin Türkiye’de oynanmasını talep etti.

TFF’YE BAŞVURU YAPILMADI

Yüksek Kurul Komiteleri’nin aldığı karara rağmen ne Fenerbahçe ne de Galatasaray yönetimi, maçın Türkiye’de oynanması için TFF’ye herhangi bir başvuruda bulunmadı.

“MAÇIN NEREDE OYNANACAĞI BİLİNDİ”

“GERİ DÖNÜŞ YOK”

En iyi teklifin Suudi Arabistan’dan geldiğini belirten Büyükekşi, “Sıcak para oradan geldi. Kulüpler bu paradan faydalansın diye teklife evet dedik. Dörtlü turnuva için 50-100 milyon euro var. Sözleşme bedellerini söylemem doğru olmaz. 50-100 milyon euro doğru. Ama artık dönüşü olmayan bir yoldayız. Bundan sonra da değişmeyecek” dedi.

Kaynak: Haberler.com / Futbol

haber-kinik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Başa dön tuşu