Yaşam

Modelciler İstanbul’da buluşuyor

Modelcilik Kulübü Derneği tarafından bu yıl 8.si düzenlenecek olan Ölçekli Dünyalar Model Yarışması ve Standı ülkemizde bu hobiye gönül verenleri bir araya getiriyor. Uçaktan tanka, sivil arabadan animasyona farklı branşlarda düzenlenen yarış, 6-7 Mayıs tarihlerinde İstanbul Mercure Altunizade Otel’de gerçekleştirilecek.

Yarışmaya katılmak isteyenler çalışmalarını 6 Mayıs sabahı teslim edecekler. Öğleden sonra uzman heyetler tarafından değerlendirmenin yapılacağı yarışmada, 7 Mayıs Pazar günü ödül töreni ve atölye çalışmaları yapılacak.

İlgili Makaleler

Çocuklar için ücretsiz atölye

Modellik hobisi ile tanışmak isteyen çocuklar için organizasyonda özel bir workshop düzenlenecektir. Deneyimli eğitmenler, ücretsiz atölye çalışmalarında çocuklarla birlikte maket yapacak.

7-14 yaş arası çocuklarımız kendi yaptıkları maketleri yanlarına alıp evlerine götürebilecekler. Bu düzenlemeye çocuklarımızın velilerinden birlikte katılmaları gerekmektedir. Çalıştayın katılımcı sayısı 25 kişi olarak belirlendi.

100. yıl kategorisi

Her yıl farklı konulara odaklanan Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kara, deniz ve hava unsurlarının kuruluşunun 100. yılında, Cumhuriyetimizin 100. yılı nedeniyle bu yıl özel sunumlar yapılacak.

Bu kategoride yarışmaya katılan modellerden oluşan bir kitap da hazırlanacak. Ayrıca 8. Ölçekli Dünyalar Model Yarışması ve Sergisi’nde Türk Silahlı Kuvvetleri’ndeki araçlara ilişkin sunumlar yapılacak.

Modelleme Kulübü Derneği Başkanı Tahir Özcıvan, organizasyon hakkında bilgi vererek, “8’incisini düzenlediğimiz organizasyonumuz şimdilerde yurt dışından ses getiriyor. Bu yıl hem yarışma kategorisi hem de Cumhuriyetimizin 100. yılı için sergi ve sunumlar yapacağız.”

“Kültür oluşumu için önemli”

Modelliğin hem boş zamanın doğru değerlendirilmesi hem de ülkemizde savunma sanayi, havacılık ya da motor sporları için kültünün oluşmasına değerli katkılar sağladığını belirten Özcivan, “Modellik bir hobiden öte, farklı. el becerilerini artıran, sanat ve tarih bilincini geliştiren, araştırmaya teşvik eden bir dünya için. bir bakış açısı sunuyor. 7’den 77’ye modelcileri ve meraklılarını organizasyonumuza bekliyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Başa dön tuşu