Yaşam

Narlıdere’de Depremzedeler İçin İran Melodileri Söylendi

Atatürk Kültür Merkezi, Ege Bölgesi ve İran İşbirliği Derneği’nin katkılarıyla düzenlenen İran Müziği Konseri’ne Narlıdere Belediyesi ev sahipliği yaptı. İran klasik müziğinin seslendirildiği konserden elde edilen gelirin tamamı depremzedelere bağışlandı.

Atatürk Kültür Merkezi, Ege Bölgesi ve İran İşbirliği Derneği’nin katkılarıyla düzenlenen İran Müziği Konseri’ne Narlıdere Belediyesi ev sahipliği yaptı. İran’ın en büyük sanatçılarından Mohammad Reza Shajarian anısına düzenlenen gecenin gelirinin tamamı Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen vatandaşlarımıza bağışlandı.

Narlıdere Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, Ege Bölgesi ve İran İşbirliği Derneği Başkanı Hossein Arian’ın katıldığı geceye İzmir’de yaşayan İran vatandaşları yoğun ilgi gösterdi. Klasik İran müziğinin icra edildiği gece alkışlarla sona erdi.

BİZ DOST ÜLKEYİZ

Konser öncesi kısa bir konuşma yapan Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, “Hepiniz bizi Narlıdere’mize, İzmir’imize misafir ettiniz. Ege Bölgesi ve İran İşbirliği Derneği Yürütme Konseyi Başkanı Hossein Arian ile sürekli iletişim halindeyiz. Bu sebeple birçok İranlı arkadaşımızı tanıma fırsatım oldu. İranlı arkadaşlarımızın çoğu bu şirin ve sadık şehir İzmir’de yaşıyor. İki ülke arasındaki 100 yıllık dostluk ve iş birliğinin daha da ileriye götürülmesi gerekiyor. Bu keyifli gecenin gelirinin depremzede kardeşlerimize bağışlanmasını iki ülke dostluğunun bir göstergesi olarak görüyorum.”

ESKİ BİR GEÇMİŞİMİZ VAR

Ege Bölgesi ve İran İşbirliği Derneği Yürütme Konseyi Lideri Hossein Arian, Türkiye ve İran’ın uzun yıllardır oluşan derin ve zengin bir kültüre sahip olduğunu belirterek, “İki ülke arasındaki bu yakın ilişki, var olduğu kadar eski ve kadim bir geçmişe sahiptir. Mevlana’nın. dayanır. Ege Bölgesi ve İran İşbirliği Derneği olarak geldiğiniz için çok teşekkür ediyor, iki ülke arasındaki iş birliğinin güçlenmesini diliyorum. Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin’e ve bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu