Haber

Özgür Özel’den Kılıçdaroğlu’na gönderme: Aynısını yapmam

TBMM’de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile 45 dakika süren bir görüşme yapan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin grup toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Özel’in açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

1 MAYIS’TAKİ OLAYLAR

O gün birileri Anayasa’ya uymadılar. Anayasa’ya uymadıkları için emekçileri içeriye almadılar. Girmek isteyenler karşılarında kendileri de birer emekçi olan polisimiz kanunsuz bir emirle karşı karşıya getirildi. Gösterilen anlayış kıymetliydi ama ardından 49 yurttaşımız 1 Mayıs günü orada yaşananlar üzerine tutuklandı. Suçluların mağdur mağdurların suçlu ilan edildiği bir süreçteyiz.

ANKARA’DA BÜYÜK EMEKLİ MİTİNGİ!

CHP olarak bütün emeklileri ve onlara destek vermek isteyen herkesi 26 Mayıs Pazar günü Ankara’daki büyük emekli mitingine davet ediyorum.

ÖZEL-BAHÇELİ GÖRÜŞMESİ

Sayın Devlet Bahçeli bizleri kabul etti. Sayın Bahçeli’ye onun şahsında tüm üyelerine teşekkür ediyorum. Kendisiyle gayet olumlu bir görüşme gerçekleştirdik. Geçmişte Türkiye siyasetlerinden yaptığı kıymetli aktarımlar için kendisine teşekkür ediyorum. Sayın Bahçeli ile seçim sonuçlarını samimiyetle değerlendirdik. Tebriklerini kabul ettik. Bundan sonraki süreç için yapıcı bir değerlendirme yaptık. Kendisinin de seçimlerden önce paylaştığı gibi 10 bin liralık emekli maaşıyla geçinmenin imkansızlığını ifade etti. Temmuz ayında asgari ücrete zam yapılmamasını ifade ettik. Atanmayan öğretmenlerden, staj mağdurlarına birçok konuda görüş alışverişinde bulunduk.

KILIDAROĞLU’NA GÖNDERME

CHP genel başkanı olarak kendi adaylığımı dayatmak CHP’nin tarihi  bir fırsatı kaçırmasını sağlamak, CHP’nin birilerinin tükenmekte olan iktidarına tekrar fırsat vermek gibi bir hata yapmayacağımdan herkes emin olsun.

Bundan sonraki süreçte hepimizin ortak doğrusu bu parti için omuz omuza yan yana bu partinin hiçbir değerinden korkmadan popülerleşeni kıskanmadan, güçleneni destekleyerek yanlışımızı uyararak örterek doğrumuzu alkışlayarak bu partinin bu gruptaki, bu partinin tüm belediyelerindeki her birisi bu partinin evladı olan yıldızlarını bu partinin evlatlarını güçlendirerek bu partiyi güçlendirmek boyumuzun borcudur.

CHP kendi evlatlarından korkmaz, birileri istiyor diye birbiriyle uğraşmaz, CHP’liler bilir ki hepsinin ortak görevi birlik ve beraberlik halinde Cumhuriyetin birinci yüzyılının ilk yerel seçimlerini nasıl kazandıysa ilk genel seçimlerini kazanmak gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün partisini birinci partisi yapmaktır.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu