Ekonomi

QNB Finansbank, BlindLook ile görme engellilere engelsiz bankacılık deneyimi sunuyor

QNB Finansbank, BlindLook ile işbirliği içinde bir EyeBrand olmaktan gurur duyar.

QNB Finansbank, manik olmayan ve kapsayıcı bankacılık anlayışı kapsamında BlindLook’un ses simülasyon teknolojisini kullanarak görme engelli müşterilerine dijital bankacılık süreçlerinde kolaylık sağlıyor.

QNB Finansbank’ın görme engelli kullanıcılarının dijital bankacılık ürünlerini kullanırken yaşadıkları zorluklar dikkate alınarak, deneyimlerini optimize etmek ve eksiksiz bir bankacılık hizmeti almalarını sağlamak için BlindLook işbirliği kurulmuştur.

BlindLook’un ses simülasyon teknolojisi ile QNB Finansbank’ın dijital uygulamaları görme engelli müşterilerin de erişimine açılmış, kullanıcıların iş ve hizmetlerden özgürce yararlanmaları sağlanmıştır. Bu işbirliği ile QNB Finansbank, Visionless Brands’ın kapsayıcı hizmetini belgeleyen global bir sertifika olan EyeBrand sertifikasını da almaya hak kazanmıştır.

İşbirliği hakkında konuşmak QNB Finansbank Bireysel ve İşletme Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Enis Kurtoğlu : “QNB Finansbank olarak Vizyonsuz Marka olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu hizmetimiz ile görme engelli müşterilerimizin dijital kanallarımızı engelsiz kullanmalarını sağlamayı, finansal kapsayıcılık ve sürdürülebilirlik çalışmaları kapsamında toplumdaki her bireye eşit katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Blindlook ile sunduğumuz sesli yönlendirme özelliği sayesinde görme engelli müşterilerimiz de dijital kanallarımıza hızlı bir şekilde ulaşabilecek. QNB Finansbank, eşit ve yönetilemez bir dünya yaratmak için teknolojinin gücüyle kapsayıcı bankacılık faaliyetlerine tüm hızıyla devam edecektir.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Başa dön tuşu