Haber

Sıcak Hava Bursa’da Zor İşlerde Çalışan İşçileri Etkiledi

Bursa’da sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde olması fırıncılık ve döner gibi zorlu işlerde çalışanları daha çok etkiliyor.

Son günlerde yurdu etkisi altına alan sıcaklar, ağır işlerde çalışanları da etkiliyor. Saatlerce ateşin önünde çalışan meslek ustaları, döner ustaları bir yandan çalışıp bir yandan da kendi prosedürleriyle serinlemeye çalışıyor. Hava sıcaklıklarının gün içinde 40 dereceyi bulması bazı meslek kümeleri için dayanılmaz bir hal alıyor.

Bursa’da marketlerde döner kesen Mustafa Meydan, “Bu aralar havalar sıcak, Afrika sıcağı deniyor. Yıllardır marketlerde, etkinliklerde, festivallerde döner yapıyorum. Mesleğe devam ediyorum. Babamdan miras.Böyle bir sıcakla bu yaz ilk kez karşılaştık.Sıcak havalarda döner.Kesmesi zor oluyor. Ama şimdi bu Afrika sıcağında daha da zor. Her 40 dakikada bir bir şişe soğuk suyla yıkıyorum, bunun dışında hava dayanılmaz derecede sıcak değil.”

Fırın ustası Süheyl Oruç, “11 yıldır buradayım. İlk defa bu kadar sıcak gördük. Fırına geldik iş gücü yok. Ekmek parasını kazanıyoruz. Yapacak çok şey yok” dedi. … O kadar bunalıyoruz ki kendimizi dışarı atıyoruz ve kendimizi dışarı atıyoruz” dedi. – BURSA

senpazarhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu