Yaşam

‘Yoldayız Atam’ mikro resim sergisi OPET sponsorluğunda Yapı Kredi bomontiada’da

Ulu Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk’ün portreleri mikro fon sanatı ile küçük objelerde dev hale getirildi. ‘İzdeyiz Atam’ Sponsorları arasında OPET’in de yer aldığı Atatürk standı Yapı Kredi bomontiada GALERİ’de kapılarını açtı. Stant, 21 Mayıs’a kadar Yapı Kredi bomontiada GALERİ’de, ardından 30 Ağustos-12 Kasım tarihleri ​​arasında İstanbul Atatürk Kültür Merkezi’nde ziyarete açık olacak.

Ömrünü bir millete hürriyet ve Cumhuriyet getirmek için çaba harcayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün portreleri ‘Babamın İzindeyiz’ standında özel bir çalışmayla ön plana çıkarıldı. Mikro fon sanatçısı Hasan Kale, Atatürk portrelerini kibrit çöpü, kelebek kanadı gibi küçük objelere taşıdı. 23 eserde ‘Ulu Önder’in tasvir edildiği ‘Yoldayız’ standı, OPET sponsorluğunda Yapı Kredi bomontiada GALERİ’de 21 Mayıs’a kadar ziyarete açık olacak.

İlgili Makaleler

Sanat için özgün bir konuşma dili

Mikro arka plan sanatında, mercek veya mikroskopla görülebilecek kadar küçük çeşitli nesnelere fotoğraflar ve heykeller uygulanır. Atatürk portrelerini küçük objeler üzerine işleyen Hasan Kale, sanatı görünmeyene aşılamak olarak tanımladığı mikro arka plan sanatını şu sözlerle anlatıyor: “Farklı pencereler açan, farklı bakış açıları getiren, her şeyi tersine çeviren yepyeni bir sanat konuşması. bazen gözden kaçırdığımız, göremediğimiz o küçücük nesneleri sanat kapsüllerine dönüştürüyor. mikro sanat, dil yaratan bir sanat formudur.”

Sanat hayatında 47 yıldır fotoğrafın her dalıyla ilgilenen Hasan Kale, 80’li yıllarda minyatür sanatı ile ilgili çalışmalar yürütmüştür. Kale mikro sırt çalışmalarına 90’lı yıllarda gece fırçayla çalışırken 1 mm’ye ne yapılabilir diye düşünürken başladı. The Sun gazetesinin ‘Türkiye’nin Mikroangelo’su’ olarak dünyaya lanse ettiği Hasan Kale, mikro sırt çalışmaları, büyük yağlıboya tabloları, takı ve endüstriyel tasarımları, sanatını kültürle harmanladığı televizyon programları, seminerleri, atölye çalışmaları ve atölye çalışmaları ile sanatseverlerle buluşmaya devam ediyor. üniversitelerde verdiği stantlar. öyle

‘Yoldayız’ standı, Yapı Kredi bomontiada GALERİ’nin ardından 30 Ağustos – 12 Kasım tarihleri ​​arasında İstanbul Atatürk Kültür Merkezi’nde ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Başa dön tuşu