Haber

Zonguldak’ta okullar kapandı, cezaevi boşaltılıyor

Zonguldak’ta gece saatlerinde başlayan fırtına nedeniyle ağaçlar devrildi, yollar kapatıldı.

Zonguldak Valiliği, fırtına ve şiddetli yağış nedeniyle yarın okulların 1 gün tatil edileceğini duyurdu.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, 20 Kasım 2023 Pazartesi günü tüm resmi/özel, örgün ve yaygın eğitim kurumlarında eğitime 1 gün süreyle ara verildiği belirtildi.

Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile çalışanların 20 Kasım 2023 tarihinden itibaren idari izinli sayılacağı belirtildi.

CEZAEVİ BOŞALTIYOR

Zonguldak’taki Karadeniz Ereğli K2 Tipi Ceza İnfaz Kurumu’nda su seviyesindeki artış nedeniyle tutukluların başka infaz kurumlarına sevk edildiğini açıklayan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, “Şiddetli yağış ve fırtına nedeniyle su seviyesi yükseldiği için cezaevine gönderildi. Cezaevinde bulunan hükümlüleri güvenlik nedeniyle çevre kurumlara naklediyoruz.Düzce T Tipi Cezaevi’nde “İnfaz Kurumuna sevk edilen 39 hükümlünün şu anda herhangi bir güvenlik sorunu bulunmuyor” dedi.

EREĞLİ AÇIKLARINDAKİ 12 KİŞİLİK GEMİ VE MÜRETTEBATINA ULAŞILAMADI

Öte yandan Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 5 metreyi aşan dalgalar ilçe kıyılarını vurdu. Sahildeki yürüyüş yoluna kadar deniz taşarken, kafelerin bahçelerine de dalgalar geldi. Masa, sandalye ve işyerlerinde hasar oluştu.

Şiddetli fırtına nedeniyle liman açıklarında bekleyen ‘Kafkametler’ isimli kuru yük gemisinden haber alınamıyor. Türk bayraklı olduğu bildirilen geminin Rusya’dan geldiği ve 12 mürettebatın bulunduğu öğrenildi. Olumsuz hava koşulları nedeniyle gemiyle temas kurulamazken, 12 kişinin durumu hakkında bilgi alınamadı.

İKİYE BÖLÜNMÜŞ KURU YÜK GEMİSİ

Sabah saatlerinde büyük dalgalar nedeniyle Kamerun bayraklı kargo gemisi iki parçaya bölündü. Gemi 2 modül halinde karaya çıktı. Gemide bulunan 13 mürettebat AFAD, Sahil Güvenlik ve itfaiye ekipleri tarafından güvenli bir şekilde gemiden tahliye edildi. Geminin her iki kısmı da halatlarla kıyıya bağlanmıştı.

AKIŞ TAŞTI

Karga İlçesi’ndeki Güldere Deresi taştı. Taşan su ilçenin çeşitli yerlerinde su baskınlarına neden oldu. Polis ekipleri, su basan yollarda sürücülerin geçişine izin vermezken güvenlik önlemi aldı.

KARDA mahsur kalan araçlar

Zonguldak’ta kent merkezlerinde fırtına ve sağanak yağış etkili olurken, yüksek kesimlerde kar yağdı. İstanbul yolunda ani kar yağışı sonrası sürücüler ilerlemekte zorlandı. Karda mahsur kalan araçlar yolda kalırken, uzun araç kuyrukları oluştu. Ereğli ilçesinde şiddetli rüzgar nedeniyle çatılar uçtu, ağaçlar devrildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu