Teknoloji

Apple, PC Oyunlarını Mac’e Getirmek İçin İlk Adımı Attı – Webtekno

Bugün oyunseverlerin önünde iki seçenek var: Yeterli bir Windows bilgisayar ya da güncel bir oyun konsolu ama artık Apple’ın Mac bilgisayarları da bu listeye eklenecek. Apple, WWDC etkinliğinde duyurdu Oyun Taşıma Araç Seti ; Oyun şirketlerinin oyunları Mac’lerle uyumlu hale getirmesini sağlayacak.

Diğer bir deyişle Artık macOS işletim sistemli cihazlarda oyun oynamak mümkün olacak. Apple’ın yüksek görsel işlem gücüne sahip M serisi işlemcileri sayesinde Mac kullanıcıları artık oyun oynamak için bir konsola veya PC’ye ihtiyaç duymayacak.

Apple, MacOS ile uyumlu ilk oyunu duyurdu: Death Stranding Apple bilgisayarlara geliyor!

Apple’ın oyun tutkunlarını bitiren sınırlı kütüphanesi, Game Porting Toolkit sayesinde her geçen gün genişleyecek. Oyunlarını Mac kullanıcılarına sunmak isteyen tüm geliştiriciler, şimdi bu araç sayesinde – konsol oyunlarını PC’ye nasıl getirebilirler?Artık onu MacOS’a uyarlayabilecektir.

Elbette bu sevindirici gelişmenin duyurusu bizzat oyun dünyasının en etkili üreticilerinden biri olan Hideo Kojima tarafından duyurulmuştu. Oyun ilk olarak 2018’de Kojima Productions tarafından PlayStation’da yayınlandı Ölüm Büküm; Yönetmenin seçtikleriGame Porting Toolkit’in kullanıldığı ilk yapımdı.

Oyun Modu macOS’a geliyor!

Oyun Modu ile MacOS’ta oyun oynamak için PlayStation veya Xbox denetleyicileri kullanabiliriz. Bu mod sayesinde Windows’ta olduğu gibi; performans da optimize edilecektir.

kure-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Başa dön tuşu