Haber

Dünya Motokros Şampiyonası’nın ilk lansman toplantısı Afyonkarahisar’da yapıldı

p> Afyonkarahisar’da bu yıl 6.’sı düzenlenecek olan Dünya Motokros Şampiyonası’nın (MXGP) ilk lansman toplantısı il protokolünün katılımıyla gerçekleştirildi. Görüşmede 30 Ağustos-3 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek Motofest’te 10 ünlü sanatçının sahne alacağı paylaşıldı.

Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Belediyesi ve Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Afyonkarahisar’da düzenlenecek Dünya Motokros Şampiyonası’nın (MXGP) ilk lansman toplantısı termal otelde gerçekleştirildi. Vali Kübra Güran Yiğitbaşı, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, AK Parti Milletvekilleri Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven, Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkan Yardımcısı Mahmut Nedim Akulke, belediye başkan yardımcıları Süleyman Karakuş, Murat Öner, Benol Kaplan, termal otel işletmecileri ve çok sayıda dernek üyesi toplantıya basın da katıldı. ‘En İyi Altyapı’, ‘Dünyanın En Pürüzsüz Pisti’, ‘En İyi Terfi’ ve ‘En İyi Padok’ ödüllerine sahip Afyonkarahisar Motor Sporları Merkezi, 6. kez Dünya Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak. Ayrıca yine düzenlenecek olan Afyon Motofest’te 10 sanatçı sahne alacak.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkan Yardımcısı Mahmut Nedim Akulke, bu yıl Dünya Motokros Şampiyonası ve Türkiye Motofest’in 30 Ağustos-3 Eylül tarihleri ​​arasında yine Afyonkarahisar’da düzenleneceğini kaydetti. Festivalde konser verecek isimleri açıklayan Akulke, “30 Ağustos Can Gox, Işın Karaca, 31 Ağustos Güliz Ayla, Oğuzhan Koç, 1 Eylül Göknur, Ferhat Göçer, 2 Eylül Öykü Gürman, Demet Akalın, 3 Eylül Zara , Emir Can İğrek hayranlarıyla buluşacak.” dedi.

Organizasyonun bir kez daha nefes kesen anlara sahne olacağını belirten Vali Kübra Güran Yiğitbaşı, “Bu şampiyona kapsamında 30 Ağustos ve 3 Eylül tarihlerinde Dünya Büyükler Motokros Şampiyonası, Dünya Bayanlar, Dünya Gençler açısından ve Avrupa Motokros Şampiyonası’nda dünyaca ünlü takımların ve sporcuların saniyeler içinde yarışarak yeniden nefes almasını temenni ediyorum.İnşallah tüm dünya olarak gururla ve heyecanla izleyeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Başa dön tuşu