Yaşam

Fetih Müzesi Ziyaretçi Rekor Kırdı

Osmangazi Belediyesi tarafından kente kazandırılan ve tüm dünyada ilgi odağı olmayı başaran Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi, günlük 3 bin 973 ziyaretçi ile yeni bir rekor daha kırdı.

Osmangazi Belediyesi’nin vizyon projelerinden Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi, dünyanın en büyük tam panoramik müzesi olma özelliğiyle kısa müddette büyük merak uyandırdı. Tarihi kent Bursa’nın yeni kültür ve turizm durağı haline gelen dev yapı, ziyarete açıldığı günden bu yana 1 buçuk milyon kişiyi ağırladı. Yerli turistlerin yanı sıra 134 farklı ülkeden binlerce yabancı turistin de ziyaret ettiği Fetih Müzesi, hem Bursa’nın hem de Türkiye’nin tanıtımına kıymetli katkı sağladı.

Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi, okulların orta tatile girmesiyle birlikte öğrencilerin en beğenilen ziyaret merkezlerinden biri oldu. Müze, günlük 3 bin 973 ziyaretçi sayısına ulaşarak bu manada yeni bir ziyaretçi rekoruna daha ulaştı. Yeşil bina konseptinde inşa edilen müze, mimarisiyle herkesi kendine hayran bırakırken, sanatsal çalışmalar ile de konuklarına his yoğunluğu yaşattı. Osmanlı devrinin kıymetli olaylarının resmedildiği kronolojik stant salonunda yer alan 16 tablo ise, ziyaretçilerini tarihi bir seyahate çıkartıyor. Fetih Müzesi’nin kubbe kısmında yer alan fotoğraf ile vatandaşlar, tek tek incelikle çizilmiş 10 bin figürün ortasında adeta kayboluyor, 696 yıl öncesinin Bursa’sını yaşıyor.

Türkiye’nin gurur kaynağı olan bir yapıtı hayata geçirmiş olmanın memnunluğunu yaşadıklarını tabir eden Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar, rekor sayının her geçen gün katlandığını vurgulayarak, herkesi müzeyi ziyaret etmeye davet etti.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu