Ekonomi

JPMorgan ArcBest hisselerini 168$ hedefle Overweight olarak belirledi

Pazartesi günü JPMorgan, ArcBest Corp (NASDAQ:ARCB) hisselerini incelemeye başladı ve şirketin hisselerine Overweight notu ile birlikte 168,00 $ fiyat hedefi verdi.

Firma, ArcBest’in, Mastio Anketi’nde ulusal muadillerine kıyasla ‘Üstün’den ‘Düşük’e düşmesinin de gösterdiği gibi, Kamyon Yükünden Az (LTL) hizmetinin algılanan değerinde önemli bir düşüş gördüğünü vurguladı. Bu değişim, ArcBest Freight (ABF) için, tipik olarak yüksek hizmet seviyeleri ve fiyatlarla uyumlu olan yüksek maliyetli operasyonları nedeniyle özellikle zorlayıcıdır.

JPMorgan analisti, navlun piyasasında keskin bir toparlanma beklenmese de, ArcBest’in konjonktürel bir yükselişin ilk aşamalarında benzerlerinden daha fazla kaldıraç gösterecek şekilde konumlandığını belirtti. Bu durum, şirketin yüksek maliyetli LTL operasyonlarına ve geçen yıl marjinal olarak kârlı olan varlık açısından hafif bir operasyona sahip olmasına bağlanıyor.

ArcBest için kilit değer faktörü olarak tanımlanan ABF, 2023’ün ikinci yarısında faaliyet oranında beklenen mevsimsellikten daha iyi olan 200 baz puandan fazla bir iyileşme ile kanıtlandığı gibi rotasını düzeltmiş görünüyor.

Şirketin işlemsel işlere olan bağımlılığının azalmasının olumlu bir karışım etkisi sağladığı düşünülüyor ve piyasa duyarlılığını iyileştirmesi bekleniyor. Bu durum, özellikle dinamik fiyatlandırma modellerinin marjlar için faydalı olmayabileceği endişeleri göz önüne alındığında önem kazanıyor. Ayrıca, ABF önemli maliyet faktörleri konusunda daha fazla netlik kazanmıştır ve yeni iş sözleşmesinin ikinci yılının 2024’ün ikinci yarısında yürürlüğe girmesiyle işgücü enflasyonunun 600 baz puanın üzerinde yavaşlaması beklenmektedir.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Başa dön tuşu