Haber

Kestel Belediyesi 4 Yıldır Ucuz Ekmek Üretmeye Devam Ediyor

Bursa’da 4 yıldır 400 gram ekmeği sofralara ulaştıran Kestel Belediyesi, 1050 dönüm araziye ektiği buğdayın hasadını gerçekleştirdi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, 4 yılı aşkın süredir Türkiye’nin en ucuz ekmeğini vatandaşlarına ulaştıran Kestel Belediyesi, 800 ton un elde etmek için geçtiğimiz kasım ayında 25 ton buğday tohumu ekti. Artan hammadde fiyatları nedeniyle ekmek üretiminde yıllık ihtiyaç.

Kestel’in farklı yerlerinde toplam 1050 dekarlık alana ekilen yerli buğday tohumlarının ilk hasadı bugün başladı.

Çataltepe Mahallesi’ndeki ilk hasat etkinliğine katılan Kestel Belediye Başkanı Başkan Tanır, AK Parti Bursa Milletvekilleri Mustafa Yavuz ve Ahmet Kılıç çiftçi kılığına girerek ilk buğdayı biçerek traktöre yükledi.

Tanır burada yaptığı açıklamada, ilk hasadın Kestel ve Bursa için hayırlı olmasını diledi.

Kestel’de 4 yılı aşkın süredir 400 gram ekmeğin 1 liradan satıldığını hatırlatan Tanır, “Artan harcamaları ekmeğimize yansıtmayarak vatandaşlarımıza destek olmak, ekonomiye katkı sağlamak için kendi buğdayımızı yetiştirirdik. yerli üreticilerimiz.” dedi.

İlçeye yeni sosyal donatı alanları, parklar, yollar, meydanlar, otoparklar ve kütüphaneler kazandırdıklarını belirten Tanır, sosyal belediyecilik anlayışından taviz vermeden hizmetlerini ve gönüllülüklerini artırarak sürdürdüklerini ifade etti.

4 yılı aşkın bir süredir 400 gram ekmeği 1 liraya satarak Kestelli halkına anlamlı bir katkı sağlamaktan mutluluk duyduklarını vurgulayan Tanır, “Aylık sağladığımız 6 bin adet ekmekle sadece 1 haneye sağladığımız aylık tasarruf, her gün 2 binden fazla haneye yılda 12 bin lira kazandırıyoruz.bin hanemizin bütçesine ayda 2 milyon liradan yılda 24 milyon liraya katkı sağlıyoruz.bizi biz yapan en büyük değerimiz ve özelliğimiz yardımlaşma ve dayanışmadır. Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi insanlarımıza bu süreçte destek olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Etkinliğe Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Arif Bayrak, partililer ve çiftçiler katıldı.

kosk-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Başa dön tuşu