Haber

Meteoroloji uyardı! Yurdun bir kısmı yanacak, 3 ilde sağanak yağış bekleniyor

Meteoroloji, mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının bugün ve Salı günü bir miktar azalacağını ancak Çarşamba gününden itibaren yeniden artacağını duyurdu. Bugün için Kars, Erzurum ve Ardahan için sarı kodlu uyarı verildi.

LOKASYONLARDA GÜÇLÜ OLACAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Şirketimizce yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu, Marmara’nın doğusu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda, Artvin, Sivas, Yozgat ve Çankırı illeri ile Ankara ve Eskişehir’in kuzey çevrelerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra Kars ve Ardahan çevreleri ile Erzurum’un kuzeydoğusunda yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Bu üç şehir için sarı kod uyarısı verildi.

RÜZGAR ONU HİSSEDECEK

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığının Orta Karadeniz’in kuzey ve iç kesimleri ile Doğu Anadolu’da önemli ölçüde (4 ila 8 derece) düşeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güney ve güneybatı yönlerden hafif, yer yer kuzey, güneydoğu kesimlerinde orta kuvvette, Orta ve Doğu Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun güneydoğusu ve Doğu Anadolu’nun güneybatısında yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

Öğle saatlerinden sonra Kars ve Ardahan çevreleri ile Erzurum’un kuzeydoğu kesimlerinde yerel kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden ani seller, yerel sel, yıldırım, yerel dolu, ani kuvvetli rüzgarlar, kısa süreli fırtınalar ve ulaşımdaki aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu