Haber

Osmaniye’de ‘Yerinde Dönüşüm’ projesi mobil tırda anlatılacak

Mobil tır, depremzedelerin kendi konut ve işyerlerini inşa edebilmeleri amacıyla Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın başlattığı ‘Yerinde Dönüşüm’ projesi hakkında bilgi vermek üzere Osmaniye’ye geldi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın “Yerinde Dönüşüm” projesi hakkında bilgilendirme ve tanıtım yapmak üzere Cumartesi gününe kadar Devlet Bahçeli Meydanı’nda hizmet verecek.

Mobil tırı ziyaret eden ve görev başındaki işçiden çalışmalarla ilgili bilgi alan Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz, ziyaretin ardından yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız bu tırı ilimize hizmet amacıyla tahsis etti. “Yerinde Dönüşüm” konusunda bilgilendirme. Depremden etkilenen, evleri yıkılan, ağır durumda olan dostlarımız “Hasarlı olanların inşaatı için hibe ve kredi desteğinin nasıl verileceği konusunda vatandaşlarımıza detaylı bilgi verecekler. evler. Evini yerinde yapacak vatandaşlarımızı bilgilendirmenin değerli olduğunu düşünüyoruz. Bakanlığımıza ve meslektaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Kendilerine çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi. – OSMANİYE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu