Ekonomi

Powell’ın şahin tonunu yumuşatmasıyla Bitcoin 17 ayın en yüksek seviyesine ulaştı

Investing.com – Bitcoin fiyatları, Fed’in piyasaların beklediğinden daha az şahin bir ton kullanmasının ardından yükselirken, daha geniş kripto piyasası da doların zayıflaması ve yatırımcıların yeni faiz artırımı olmayacağı yönündeki beklentileri üzerine ilerledi.

BitcoinYaklaşık %4 artışla 35.808 dolara yükseldi ve Mayıs 2022’den bu yana en yüksek seviyesine ulaştı. Dünyanın 2 numaralı kripto parası Ethereum%3 artışla 1.866,19 dolara yükseldi ve yaklaşık üç ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Dün Fed, herkesin beklediği gibi, faiz oranlarını sabit tutmak2015 yılı sonrasında dolar ve tahvil getirilerinde yaşanan düşüş sayesinde kripto piyasası büyük talep gördü. dolar endeksiAsya ticaretinde %0,5’in üzerinde kayıp yaşadı.

Fed Lideri Jerome Powell gelecekteki faiz artırımlarına ilişkin görünüşte daha az şahin bir ton sergiledi. Powell bu yıl başka bir faiz artırımına kapıyı açık bırakırken, finansal koşulların son aylarda önemli ölçüde sıkılaştığını da kabul etti. Piyasalar bunu, Fed’in faiz oranlarını daha fazla artırmayabileceği ve potansiyel olarak 2024 ortasına kadar faiz indirimlerine başlayabileceğinin bir sinyali olarak algıladı.

Bu duygu, yatırımcıların dolardan çıkıp risk odaklı varlıklara yönelmesine ve kripto para birimlerinden faydalanmasına neden oldu.

Bitcoin, Mayıs 2022’den bu yana ilk kez 35.000 doları aştı. Kripto pazarında toprak Three Arrows Capital ve en önemlisi FTX dahil olmak üzere bir dizi yüksek profilli iflas, geçen yıl kripto fiyatlarında derin düşüşleri tetikledi. Dünyanın en büyük kripto parası 2022’nin sonlarında 15.000 dolara düştü.

Token, doğrudan Bitcoin fiyatını takip eden borsada işlem gören bir fonun yakında ABD pazarlarında onaylanacağı yönündeki spekülasyonlardan büyük ölçüde yararlanarak son haftalarda yükselişe geçti.

Grayscale, Ark Ventures ve en önemlisi dünyanın 1 numaralı varlık yöneticisi BlackRock Inc ( SİYAH) başvuruları Menkul Kıymetler ve Borsa Kurulu tarafından değerlendirilir.

Bununla birlikte, bu kazanımların çoğunun, kripto alanına olan kişisel ilginin azalmaya devam etmesi nedeniyle likiditedeki önemli bir düşüşten kaynaklandığı görülüyor. Bitcoin’inTicaret hacimleri 2021’de görülen zirve seviyelere göre keskin bir düşüş yaşadı.

Teknik açıdan bakıldığında, Bitcoin’in geçen yıl ayı piyasasında yaşadığı düşüşün çoğunu tersine çevirmeye yakın olduğu görülüyor.

IG’nin pazar analisti Tony Çınar, attığı bir tweette, “36 bin dolar, ayı piyasasının 69 bin dolardan 15,5 bin dolara düşüşünün %38,2 Fibonacci geri çekilmesidir.”söz konusu.

Kripto piyasaları aynı zamanda büyük borsalardır Coinbase KüreselInc’den ( MADENİ PARA) bugün bilançonun gelmesini bekliyor.

haber-alanya.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Başa dön tuşu