Haber

Türkan Şoray’ın yıllar sonra gelen sinema itirafı şok etti! “Yapmak zorundaydım”

Türk sinemasının efsane oyuncularından biri olarak kabul edilen Türkan Şoray, uzun yıllar süren başarılı kariyeri ve etkileyici güzelliğiyle anılan bir isimdir.

Fatma Girik, Hülya Koçyiğit ve Filiz Akın’la birlikte “Yeşilçam’ın dört yapraklı yoncası” olarak anılan Türkan Şoray, yıllar sonra mesleğiyle ilgili ilginç itiraflarda bulundu.

Uzun yıllar Türk sinemasının tanınan ve saygı duyulan oyuncularından biri olan Türkan Şoray, unutulmaz birçok rolle tarihe damgasını vurdu.

Sultan’ın yıllar sonra mesleğiyle ilgili yaptığı bu itiraf hayranlarını şok etti. Bakın sinema bölümüne nasıl adım attı…

Sinema itirafıyla şok etti!

Sinemaya başladığı dönemi anlatan Türkan Şoray, zorunluluktan yola çıktığını şu sözlerle ifade etti:

“Sinemaya ünlü olmak ya da lüks bir hayat yaşamak için başlamadım. Zorunluluktan, ekonomik nedenlerden başladım. Sinemayı bilmiyordum. Henüz 14 yaşındaydım ve teklif geldiğinde sinemaya gittim. Ekonomik nedenlerden dolayı başlattık.”

“Öğretmen okuluna gidecektim ama ısrar ettiler. Annem çok düşündü. Annemin ağzından çıkacak ‘evet’ ya da ‘hayır’la hayatım değişecekti. Annem ‘evet’ dedi ve ben de Sinemaya başladım. Küçüklüğümden beri annem beni her gün sete götürürdü. İlk sete gittiğimde, “Kafam karışmış görünüyordu. O şaşkınlıkla ilk sahne çekilirken sanki normal hayatımın bir parçasıymış gibi ‘ağla’ dediler, ben de ağladım. ‘Gül’ dediler, ben de güldüm.”

gebze-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu