Ekonomi

Biden’dan İran petrolü genelgesi

ABD Başkanı Joe Biden, 2012 Ulusal Savunma Yetki Yasası uyarınca küresel petrol piyasasını etkilemeden İran petrol eserlerinin alımını azaltmak için hazırlanan raporlarla ilgili olarak Hazine, Enerji ve Devlet Bakanlıklarına bir genelge sundu.

ABD Başkanı Biden genelgesinde, “ABD Anayasası ve yasalarının Devlet Başkanı olarak bana verdiği yetkiye dayanarak, Nisan 2023 dahil olmak üzere Güç Bilgi Yönetimi tarafından Kongreye sunulan raporlar, küresel ekonomik koşullar, rezerv depolama seviyeleri ve stratejik rezervlerin mevcudiyeti. 2012 Mali Yılı Ulusal Savunma Yetki Yasası’nın 1245(d)(4)(B) ve (C) maddeleri, yabancı finans kuruluşlarının İran dışındaki ülkelerden İran petrolü ve petrol eserlerinin alım hacmini önemli ölçüde azaltması için yeterlidir. ve bir petrol eseri arzı olduğuna karar verdim. terimleri kullandı.

ABD başkanı bu durumu yakından izlemeye devam edeceğini vurguladı.

ABD, 2012 yılından itibaren İran’a yönelik aldığı tedbirler kapsamında, İran petrol ürünlerinin uluslararası pazara arzını mümkün olduğunca azaltmaya çalışıyor.

ABD Lideri, her yıl alınan önlemlerin küresel enerji piyasasını etkilemediğini ve İran hariç küresel piyasada yeterli petrol ve petrol ürünleri arzının olup olmadığını belirten bir genelge yayınlıyor.

haber-celtikci.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Başa dön tuşu